xBiL
Birleştirilmiş KDV İade Listesi Uygulaması

UYGULAMANIN AMACI

KDV iadelerinin alınabilmesi için Gelir İdaresi Başkanlığının sistemine yüklenmesi gereken birleştirilmiş KDV iade listesinin oluşturulmasını sağlar. Bu listeden de verilecek oranla birlikte Karşıt formunu oluşturabilirsiniz.

HAKKIMIZDA

BTM ARGE

Yazılım sektöründe 20 yıla varan tecrübemizle Ar-Ge yapmaktayız. Detaylı bilgi için Sayfamızı ziyaret edebilirsiniz

ÖZELLİKLERYAŞANAN SORUNLAR

1. Firmaların muhasebe birimleri faturaların tutarların tutarlarını işlemektedir ancak çoğunlukla alınan ve satılan malların cinsi ve miktarlarını kalem kalem işlememektedirler.
2. Alış ve Satış faturalarında mal cinsleri ve miktarları Gelir İdaresi Başkanlığının liste formatına uygun olmamaktadır.
3. KDV iade listelerinin hazırlanmasında fatura içerisindeki kalemlerin çok fazla olabilmesi ve fatura sayısının çokluğu Yeminli Mali Müşavirler ve Firmalar için zaman kaybı ve fazladan eleman maliyetine neden olmaktadır.
4. İnsan eliyle yapılan işlemlerde hata oranının artması da yüksektir.SUNULAN ÇÖZÜMLER

1. Sistem Web tabanlı olduğu için dilediğiniz yerde çalıştırabilirsiniz.
2. Alış ve Satış faturalarınızı ayrı ayrı sistem üzerine yükleyerek birleştirilmiş listelerinizi oluşturabilirsiniz.
3. Fatura sayısı ve faturadaki kalemlerin çokluğu sistem için önemli değildir. İstediğiniz kadar faturayı xml formatında sisteme yükleyerek tek seferde işlenmesini sağlayabilirsiniz.
4. Fatura işleme otomatik ve hatasız bir şekilde dakikalar içerisinde yapılabilmektedir. (Ortalama 1.000 fatura ve ortalama 10.000 kalem ürün 5 dk gibi bir zamanda işlenebilmektedir.)
5. Sistem üzerinde tanımlanan firmaların bilgileri yüklenen fatura ile karşılaştırılıp farklı bir firmaya ait olan faturanın işlenmesinin önüne geçilmektedir.
6. Fatura yükleme sayfasına geçmeden oluşturulan dönemde seçilen ay ile farklı bir aya ait yüklenen faturanın işlenmesinin önüne geçilmektedir.
7. Muhasebe uygulamasından 191 indirilecek KDV listesi çekildiğinde elle kesilen faturalar otomatik birleştirilmiş listeye eklenir.
8. Muhasebe uygulamasından 191 indirilecek KDV listesinde bulunan işlenmiş faturalar ile sisteme yüklenen xml e-faturaların karşılaştırılması yapılarak varsa hatalı mükerrer ve eksik kayıtlar tespit edilerek kullanıcıya ayrı listelerde bu hatalar gösterilir.
9. Gelir İdaresi Başkanlığının sistemine uygun birleştirilmiş Excel listesi oluşturulmaktadır.
10. Karşıt listelerini otomatik olarak oluşturup dilerseniz Ms Word formatında indirebilirsiniz. Karşıt formunda ihtiyaç duyulan karşı YMM bilgileri zaman içerisinde sisteme tanımlanarak otomatikleştirme sağlanacaktır.
11. Sistem üzerinde personelinize ait istediğiniz kadar kullanıcı kaydı açabilirsiniz.
12. Sistem üzerinde çalıştığınız mükelleflere ait istediğiniz kadar firma tanımlayabilirsiniz.
13. Uzman personel istihdamına ihtiyacı ortadan kaldırır. Bir stajyer bile uygulamayı rahatlıkla kullanabilir.
14. En kıymetli değer olan Zaman ve maliyet kazancı sağlar.
15. Sistem üzerine yüklediğiniz verilerinizi dilediğiniz anda silebilirsiniz. Silme işleminde yüklenen dosyalar ve tüm Veritabanı kayıtları tamamen geri dönüşü olmaksızın silinir.
16. Her bir firmanız için yapacağınız yüklemeler 1 (bir) gün sonra otomatik olarak sistem tarafından silinir. Lütfen ihtiyaç duyduğunuz listeyi elde ettikten sonra kayıtların tamamen silineceğini unutmayınız.

İLETİŞİM

Lütfen mail göndermekten çekinmeyin: kdviade@btmarge.com

Görüş ve önerilerinizi bize iletişim formu ile ulaştırabilirsiniz. Ayrıca adresimizi de dilediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.

Selçuk Üniversitesi Teknokenti, Akademi Mh.
Bürbulut Sk. Safir Panaroma
Selçuklu / Konya
Tel / Whatsapp: +90 332 606 0 450